Xbox One w 2020 roku – czy warto ją jeszcze kupić?

Xbox One w 2020 roku - czy warto ją jeszcze kupić?

Gracze z całego świata z niecierpliwością czekają na najnowszą konsolę od Microsoft, czyli Xbox Series X. Sprzęt ma niesamowite parametry, dlatego zagwarantuje niesamowite wrażenia podczas gry. Czy w zmierzchu poprzedniej generacji opłaca się ją jeszcze kupować, czy lepiej jest odkładać już pieniądze na listopad-grudzień? Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja Xbox One w 2020 roku!

W chwili, gdy na horyzoncie pojawił się najnowszy model konsoli od Microsoft, wielu graczy zaczęło się zastanawiać, które urządzenie kupić. Czy jest sens nabyć jeszcze starszą generację, czy rozsądniej jest zaczekać na nową? Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne? Dowiedz się, czy opłaca się kupić Xbox One w 2020 roku!

Xbox One w 2020 -czy jest sens jeszcze kupować?

Nowa konsola – Xbox Series X ma mieć świetne parametry, dlatego gracze nie mogą doczekać się premiery najnowszej generacji. Xbox One w 2020 roku jest jednak póki co wiodącym sprzętem na rynku. Napisano na niego wiele świetnych gier. Kilka z nich wydano stosunkowo niedawno, dlatego nadal jak najbardziej są grywalne.

Biblioteczka tytułów dostępnych na tę konsolę jest naprawdę pokaźna i zróżnicowana. Nawet najbardziej zapalony gamer z pewnością nie przeszedł każdej z nich. Z tego względu Xbox One może zagwarantować świetną rozrywkę jeszcze przynajmniej na rok czy dwa lata.

Starsza generacja jest już teraz o wiele tańsza niż w dniu premiery. Po tym, gdy Xbox Series X trafi do sprzedaży, z pewnością pojawią się kolejne przeceny i promocje. Xbox One jest więc świetnym wyborem dla osób, które nie chcą lub nie mogą przeznaczyć kilka tysięcy na zakup konsoli.

Xbox One a Xbox Series X – którą konsolę kupić?

Niektórzy mogą teraz mieć dylemat, czy kupić jeszcze Xbox One, czy zaczekać już na Xbox Series X. Miłośnicy technologii mogą oczywiście uzbroić się w cierpliwość, jeśli bardzo zależy im na nowej generacji, ale z wielu względów lepiej jest kupić starszy model. Xbox One jeszcze przez kilka lat będzie wspierany przez Microsoft, dlatego doskonale sprawdzi się jako domowe centrum rozrywki.

Zadowoli osoby, które mają zaległości wśród tytułów wydanych w ubiegłych latach, a także tzw. casualowych graczy, którzy tylko od czasu do czasu lubią w coś zagrać i nie zależy im aż tak na ilości wyświetlanych klatek czy innych parametrach.

Xbox Series X ma świetne podzespoły, ale tuż po premierze z pewnością ujawnią się niedociągnięcia sprzętowe. Dopiero kolejna wersja konsoli uwzględni konieczne poprawki i udoskonalenia. Z tego względu wielu gamerów woli przeczekać ten początkowy okres na starszym sprzęcie.

Ważne jest też to, że studia gier oraz producenci telewizorów muszą teraz dostosować się do nowych wymagań. Zanim to się stanie, różnice w wydajności będą niewielkie. By w pełni odczuć moc sprzętu, trzeba posiadać najnowocześniejszy telewizor oraz gry stworzone już z uwzględnieniem wszystkich parametrów.

Na to na pewno trzeba będzie jeszcze poczekać przynajmniej rok czy nawet dwa lata. Po tym okresie można sprzedać Xbox One, dzięki czemu odzyska się część pieniędzy na nową konsolę. Ta będzie też już wtedy najprawdopodobniej nieco tańsza.

Gdzie kupić Xbox One w dobrej cenie?

Xbox One w 2020 roku kosztuje ok 1000 zł. Najtaniej można dostać ją oczywiście w Internecie, np. na . W sprzedaży nadal dostępne są nowe modele, również w zestawach z akcesoriami i grami. Xbox Series X ma mieć kompatybilność wsteczną, dlatego zakupione dodatki do starszej generacji będą pasować także do nowej konsoli! Jeśli nie dokończy się jakieś gry, będzie nadal dostępna na kolejnym urządzeniu. Z powodzeniem ma się też dać podłączyć m.in. pady, dlatego będzie można na nich zaoszczędzić.

Xbox One w 2020 roku jest nadal świetną, grywalną konsolą, która gwarantuje setki godzin rozrywki. Jeśli chcesz ją kupić, teraz właśnie masz ku temu najlepszą okazję. Skorzystaj z przecen związanych ze zbliżającą się premierą Xbox Series X!

Oceń artykuł!
[Liczba ocen: 0 Średnia: 0]
Kategoria publikacji Xbox

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *