Platformy streamingowe zmieniły podejście do kupowania elektronicznych dóbr. Na Spotify ma się darmowy dostęp do ulubionej muzyki oraz podcastów, a na Netflixie – do filmów i seriali.
Wystarczy zapłacić miesięczny abonament, by cieszyć się nieograniczonym dostępem do rozrywki. Kwestią czasu było zaadaptowanie tego schematu do branży gier. W ten właśnie sposób powstała usługa od Microsoft. Wyjaśniamy, jak działa Xbox Game Pass!
Gry wideo kosztują od kilku do kilkuset złotych. Większość gier z czasem staje się tańsza, ponieważ takie dzieła dość szybko się starzeją. Wiele osób chętnie czeka na promocje, a także kupuje używane egzemplarze. Microsoft postanowił wyjść naprzeciw potrzebom gamerów i stworzył specjalną platformę dla graczy, na której mogą za darmo wypożyczyć daną grę lub kupić ją w promocyjnej cenie. Dowiedz się, jak działa Xbox Game Pass!
Xbox Game Pass – jak działa?
Współcześnie coraz mniej młodych ludzi kupuje fizyczne wersje książek, filmów, płyt z muzyką czy właśnie gier. Mają nieograniczony dostęp do ogromnych zasobów w Sieci, dlatego nie chcą już zbierać przedmiotów, które zajmują dużo miejsca.
Oczywiście nadal można znaleźć sporo miłośników tradycyjnych nośników, a niektórzy gracze po prostu lubią kolekcjonować pudełka z płytami/kodami. Możliwość kupienia gry bez konieczności wychodzenia z domu jest jednak niezwykle wygodnym rozwiązaniem.
W 2017 roku Microsoft zainspirowany takimi platformami jak Netflix czy Spotify stworzył usługę Xbox Game Pass. W ramach miesięcznego abonamentu (w cenie kilkudziesięciu złotych) użytkownicy uzyskują dostęp do setek gier, w które mogą zagrać całkowicie za darmo. Nie otrzymują ich bezpłatnie, ale mogą przez określony czas z nich korzystać. Jeśli coś wyjątkowo im się spodoba, mają szansę kupić to sporo taniej. Często trafiają się także korzystne przeceny na najnowsze tytuły.
Na początku Xbox Game Pass był dedykowany tylko osobom posiadającym konsolę Xbox 360 lub Xbox One, ale od 2019 roku mogą z niej korzystać również pecetowcy (grający na komputerze z systemem operacyjnym Windows).
Jakie gry znajdują się w katalogu Xbox Game Pass?
Na ten moment biblioteka Xbox Game Pass liczy kilkaset tytułów i stale się powiększa. W zbiorach można znaleźć nie tylko gry wydane na konsolę Xbox One, ale też starsze generacje. Kolekcja obejmuje również propozycje multiplatformowe oraz przeznaczone na PC.
Wśród najpopularniejszych pozycji z Xbox Game Pass można wymienić takie gry jak np.:
• Forza Horizon 4,
• Halo: The Master Chief Collection,
• DOOM,
• Rise of the Tomb Raider,
• Sea of Thieves,
• Elder Scrolls Online,
• Minecraft,
• Wiedźmin III: Dziki Gon,
• Kingdom Come: Deliverance,
• Trylogia Metro,
• Ori and the Blind Forest oraz Ori and the Will of the Wisps.
Jak wykupić dostęp do Xbox Game Pass?
Dostęp do usługi Xbox Game Pass można uzyskać na konsoli Xbox 360 lub Xbox One, a także na komputerze z systemem operacyjnym Windows 10. Płatności dokonuje się bezpośrednio w Microsoft/Xbox Store. W sklepach stacjonarnych/internetowych można także kupić specjalne karty z kodem aktywacyjnym.
Aby uruchomić Xbox Game Pass na konsoli, należy włączyć urządzenie i zalogować się do swojego profilu. Następnie w widoku głównym trzeba wybrać ikonę Microsoft Store lub Store. Po wciśnięciu pola „Aktywuj kod” należy przepisać ciąg 25 znaków, otrzymany w wiadomości e-mail lub karcie prepaid. Po jego zaakceptowaniu powinno się uzyskać dostęp do usługi.
Aktywacja Xbox Game Pass na komputerze odbywa się przez przeglądarkę internetową. Należy wejść na stronę: redeem.microsoft.com. Po zalogowaniu na konto Microsoft można wprowadzić kod. Na koniec pozostaje tylko postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami i zatwierdzić cały proces.
Xbox Game Pass to niezwykle korzystny sposób na niedrogi gaming. Aż żal nie skorzystać z tej oferty – tym bardziej, że Microsoft często oferuje korzystne promocje na abonament.
Nazywam się Michał Wojciechowski. Od dziecka moją pasją są gry wideo. Prowadzę bloga Badaniagraczy.pl. Na moim blogu można znaleźć recenzje najnowszych gier, porady dla graczy oraz ciekawostki ze świata gamingu. Jestem także znany z organizowania turniejów online dla społeczności graczy. Moją misją jest dzielenie się wiedzą i pasją do gier wideo z innymi.