Konsola od Nintendo jest wyjątkowym urządzeniem, ponieważ działa zarówno jako handheld, jak też klasyczna platforma. Wyróżnia się też nietypowymi kontrolerami, które da się odłączyć od ekranu. Czy ze względu na jej wielofunkcyjność może sprawiać jakieś kłopoty w obsłudze? Przedstawiamy podstawy użytkowania i usługi Nintendo Switch!
Poprzednie konsole tego japońskiego producenta kojarzyły się z przepychem oraz niezwykle kolorowymi, bogatymi interfejsami. Mogły się podobać, ale raczej nie były zbyt intuicyjne. W najnowszym urządzeniu sterowanie zostało znacznie uproszczone. Dowiedz się, jak Nintendo Switch sprawdza się w codziennym użytkowaniu oraz co warto jeszcze o nim wiedzieć!
Nintendo Switch – podstawy użytkowania
Obsługa Nintendo Switch jest naprawdę prosta. Na głównym ekranie znajdują się tylko kafelki z grami oraz kilka dodatkowych przycisków – ekran z newsami, sklep, opcje konsoli, ustawienia kontrolera, jasność ekranu i przycisk zasilania. Wszystko jest przejrzyste oraz pozwala błyskawicznie przełączać się pomiędzy najważniejszymi funkcjami. By sprawdzić coś w urządzeniu wystarczy nacisnąć przycisk „home”, by od razu wyjść do ekranu głównego.
Konsola jest tak łatwa w obsłudze, że nawet najmłodsi gracze nie będą mieli z nią kłopotów. Rodzice mogą jednak pobrać na smartfona specjalną aplikację, która pozwoli im nadzorować to, co dziecko robi na Switchu. W ten sposób mogą nawet zdalnie uśpić urządzenie, gdy np. pociecha będzie spędzać stanowczo zbyt dużo czasu na graniu.
Przydatne funkcje Nintendo Switch
Chociaż sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze, posiada wiele praktycznych udogodnień. Dla przykładu, w zakładce „Profile” można znaleźć informacje o tym, ile czasu poświęciło się na grę w konkretny tytuł oraz wiele innych danych. Do każdego konta można dodawać znajomych, poprzez wpisanie ich unikalnego kodu, który znajdą w swoim profilu. Można z nimi rozmawiać przez sieć, dzielić się screenami oraz wspólnie grać online.
Przyciski na Joy-Conach mają też dodatkowe funkcje. Kwadratowy guzik na lewym kontrolerze jest przeznaczony do wykonywania zrzutów ekranu. Działa zarówno, gdy gra się w trybie przenośnym, jak i stacjonarnym. Przytrzymując natomiast kwadratowy przycisk na prawym Joy-Conie włącza się podręczne menu. W ten sposób bez przerywania rozgrywki można np. przyciemnić ekran.
Ciekawą funkcją jest też to, że gdy dotknie się ikonkę baterii, wyświetlony zostanie aktualny poziom naładowania w procentach. Ten sam efekt uzyska się, gdy przytrzyma się jednocześnie przyciski ZL i ZR.
Usługi sieciowe na Nintendo Switch
Początkowo gra przez Sieć na Nintendo Switch była darmowa. Z czasem dostęp do gier online został rozszerzony, w związku z czym wprowadzono opłatę abonamentową. Za jedno konto płaci się tylko 80 zł na rok, więc nie jest to wygórowana kwota. Za 140 zł można mieć aż do 8 aktywnych kont. Przy okazji, Nintendo co miesiąc udostępnia subskrybentom kolejne klasyczne gry z czasów NES-a i SNES-a. Członkostwo umożliwia również zapis danych w chmurze oraz dostęp do specjalnej aplikacji, która pozwala m.in. komunikować się ze znajomymi na czacie głosowym.
Na Switcha można też łatwo kupować gry w wersji digitalnej. Wystarczy kliknąć specjalną ikonę na ekranie głównym, by przejść do dedykowanego sklepu. W ten sposób można kupić nie tylko wiele świetnych tytułów multiplatformowych lub hitów od Nintendo, ale też ciekawe rozszerzenia, jak np. dodatkowe aplikacje czy tematy wizualne. Za każdy zakup otrzymuje się specjalne monety, które później przeliczają się na zniżki lub dodatki w programie lojalnościowym.
Nintendo Switch jest niezwykle ciekawą, nietypową konsolą, która umożliwia zabawę na wiele unikalnych sposobów. Chociaż jest tak zaawansowanym sprzętem, nie sprawia żadnych kłopotów podczas obsługi. Sprzęt, akcesoria oraz gry na Switcha w dobrych cenach znajdziesz na . Zapoznaj się z ofertą i odkryj nowy wymiar gamingu!
Nazywam się Michał Wojciechowski. Od dziecka moją pasją są gry wideo. Prowadzę bloga Badaniagraczy.pl. Na moim blogu można znaleźć recenzje najnowszych gier, porady dla graczy oraz ciekawostki ze świata gamingu. Jestem także znany z organizowania turniejów online dla społeczności graczy. Moją misją jest dzielenie się wiedzą i pasją do gier wideo z innymi.