badaniagraczy.pl

Wszystko o grach i konsolach

Nie mogę podłączyć pada do Xboxa One - sprawdź, co robić
Xbox

Nie mogę podłączyć pada do Xboxa One – sprawdź, co robić!

Włączasz konsolę, wybierasz grę, wygodnie siadasz na kanapie, a Twój kontroler odmawia posłuszeństwa? Przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele. Jeśli właśnie wpisałeś w wyszukiwarkę frazę „nie mogę podłączyć pada do Xboxa One”, doskonale trafiłeś.

Przedstawiamy najczęstsze problemy i radzimy, jak je rozwiązać!

Nie wiesz, dlaczego konsola nie widzi Twojego kontrolera? Przygotowaliśmy krótki przewodnik po najpowszechniejszych powodach takich kłopotów. Sprawdź, który z nich może dotyczyć Twojego sprzętu i dowiedz się, jak temu zaradzić!

Nie mogę podłączyć pada do Xboxa One – co robić?

Konsola nie wykrywa kontrolera lub zupełnie nie reaguje na próby jego podłączenia? Na początek należy wykluczyć problemy z synchronizacją, ponieważ to właśnie one najczęściej są winowajcą. Co trzeba zrobić, gdy nie da się podłączyć pada do Xboxa One?

Najpierw powinieneś sprawdzić, czy kontroler jest aktywny. Jest możliwe, że po prostu automatycznie się wyłączył. Po 15 minutach bezczynności pady od Xboxa wchodzą w stan oszczędzania energii. Spróbuj go przerwać, ruszając gałką lub wciskając przycisk uruchamiający.

Kontroler może też mieć słabe baterie lub rozładowany akumulator. Postaraj się go podładować. Upewnij się, że stacja ładowania działa jak należy.

Jeśli kontroler jest aktywny, upewnij się, że nie znajdujesz się zbyt daleko od sprzętu. Technologia Bluetooth ma ograniczony zasięg. Co więcej, jego sygnał mogą zakłócać metalowe przedmioty czy szkło, a także inne urządzenia elektroniczne. Podejdź bliżej do konsoli, a także wynieś z pokoju smartfona czy inne sprzęty.

Kolejnym testem może być podłączenie kontrolera za pomocą przewodu. W ten sposób powinien od razu sparować się z konsolą. Jeśli Ci się uda, pad będzie działać nawet po odłączeniu kabla.

Nadal nic? Sprawdź, czy kontroler nie jest już zsynchronizowany z inną konsolą, jeśli posiadasz jeszcze inne platformy. Musisz też pamiętać od tym, że do jednego urządzenia można przypisać maksymalnie 8 padów. Być może przekroczyłeś już limit!

Najczęstsze problemy z padem do Xboxa One

Gdy wykluczysz rozładowane baterie oraz zakłócenia sygnału Bluetooth, możesz sprawdzić jeszcze kilka kwestii. Czasem podczas testów i losowych prób problem nagle znika. Wtedy zwykle ma się do czynienia z błędem kontrolera lub konsoli. Jest to normalne w przypadku urządzeń elektronicznych, jeśli nie powtarza się zbyt często. Błąd może spowodować np. podłączony zestaw słuchawkowy. Odłącz go, a następnie zrestartuj kontroler oraz konsolę. Zostaw urządzenia na jakiś czas w spokoju i spróbuj zadziałać później.

Jeśli nadal nic nie pomaga, zaktualizuj oprogramowanie pada. Podłącz go za pomocą przewodu, a następnie wybierz opcje: MENU > Ustawienia > Urządzenia i akcesoria > Kontroler > Aktualizacja. Po pobraniu niezbędnych plików sprawdź problemy oraz postępuj zgodnie z poleceniami na ekranie.

Może się jednak zdarzyć, że żaden z wymienionych sposobów nie pomoże. Wtedy istnieje ryzyko, że sprzęt jest po prostu uszkodzony. Pady muszą znosić najbardziej zapalczywe rozgrywki. Są mocno wstrząsane oraz naciskane, a czasem nawet wypadają z rąk. Jeśli kontroler normalnie się włącza i pozornie wygląda w porządku, jeden z wewnętrznych elementów może być uszkodzony.

Gdzie kupić pad do Xboxa One w dobrej cenie?

Żaden z wymienionych przez nas sposobów nie zadziałał, a pracownicy serwisu nie chcą podjąć się naprawy? Możesz jeszcze spróbować skontaktować się z działem obsługi klienta Microsoft, ale raczej pozostaje Ci tylko kupić nowy pad. Na szczęście nie musisz wydawać na niego fortuny. Na znajdziesz oryginalne oraz kompatybilne kontrolery do Xboxa One w niezwykle korzystnych cenach. Złóż zamówienie, by szybko otrzymać nowy sprzęt!

„Nie mogę podłączyć pada do Xboxa One” to jedno z najczęstszych zażaleń właścicieli tej konsoli. Problem ten w większości przypadków ma jednak proste rozwiązanie. Przekonaj się, gdzie leży przyczyna i wracaj do rozgrywki!

4 KOMENTARZE

  1. Witam. Grałem na Xboxie series X i nagle dwa pady straciły synchronizacje z Xboxem. Konsola nie reaguje na pada nawet jak podłącze go pod kabel. Proszę o pomoc bo już nie mam nerwów na to ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.