Kiedy będzie można kupić PlayStation 5?

Kiedy będzie można kupić PlayStation 5

Fani konsolowego gamingu z niecierpliwością czekają na premierę najnowszego modelu od Sony – producenta uznawanego przez wielu za króla tej branży. Od dawna zapowiadano ją na końcówkę roku 2020.

Czy pomimo pandemii obędzie się bez opóźnień? Wyjaśniamy, kiedy będzie można kupić PlayStation 5!

Wydanie nowej generacji konsol od Sony budzi ogromne emocje. Miłośnicy tej marki odkładają pieniądze na zakup lub już zdecydowali się na preorder. Niedługo urządzenie ma trafić do regularnej sprzedaży i pojawi się w sklepach na całym świecie, a także w Polsce. Dowiedz się, kiedy będzie można kupić PlayStation 5!

Kiedy będzie można kupić PlayStation 5?

Fakt prowadzenia prac nad PlayStation 5 został ujawniony już wiosną 2019 roku. Od tamtego czasu gracze stopniowo dowiadywali się coraz więcej o najnowszej konsoli Sony. Mogli zobaczyć logo, poznać parametry, a następnie datę premiery, cenę sprzętu oraz zapowiedziane gry ekskluzywne.

Kiedy będzie można kupić PlayStation 5? Pomimo pandemii koronawirusa, która mogła przyczynić się do opóźnień, zespół Sony stanął na wysokości zadania. Według planów urządzenie miało trafić do sprzedaży przed Bożym Narodzeniem – jest w końcu idealnym prezentem dla gamerów. Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stanie. Oficjalna premiera PlayStation 5 została zapowiedziana na 12 listopada 2020 w Japonii i Ameryce Północnej oraz 19 listopada 2020 w pozostałych krajach.

Co ciekawe, Microsoft zaplanowało premierę konkurencyjnej konsoli Xbox Series S na 10 listopada. Nie dość, że ma mieć miejsce aż 9 dni wcześniej, data pojawienia się sprzętu w sklepach jest taka sama dla wszystkich lokacji. Już od kilku lat widać, że Microsoft stara się strącić Sony z piedestału.

Preorder PlayStation 5 – rozwiązanie dla niecierpliwych

Ponieważ premiera nowej konsoli z pewnością przyciągnie tłumy do sklepów stacjonarnych i internetowych, w wielu miejscach można kupić ją w tzw. przedsprzedaży (z ang. preorder). W ten sposób da się w pewnym sensie zarezerwować sztukę produktu, by móc odebrać ją ze wskazanego punktu lub rąk kuriera już 19 listopada.

Uruchomienie przedsprzedaży wywołało niemałe zamieszanie. Sony nie określiło wcześniej, kiedy dokładnie ma mieć miejsce. W związku z tym niektóre sklepy aktywowały transakcję we własnym zakresie, co przyczyniło się do nieporozumień oraz chaosu. Ogólnie sprzęt można już zamówić w preorderze od 17 września 2020. Microsoft znów postarał się wykorzystać potknięcie konkurencji i w przeciwieństwie do niej oficjalnie ogłosił start przedsprzedaży.

Opcja ta jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które już nie mogą doczekać się tego, kiedy będzie można kupić PlayStation 5. Dzięki temu nie muszą obawiać się, nie zdążą zrealizować zamówienia w sklepie online lub że będą musieli długo stać w kolejce. Otrzymają swój upragniony sprzęt w dniu premiery, dlatego uda im się od razu go wypróbować. Gracze czekający do 19 listopada mogą zostać z kwitkiem, przez co będą zmuszeni nieco poczekać na dostawę.

Ile kosztuje PlayStation 5?

Kolejnym najczęstszym pytaniem zadawanym po „kiedy będzie można kupić PlayStation 5?” jest „ile kosztuje PS5?”. Sony przygotowało dwie wersje swojej najnowszej konsoli. Podstawowa ma kosztować 2299 zł, natomiast opcja Digital Edition (bez napędu) – 1849 zł. Są to dość wysokie ceny, ale zmieściły się w przewidywaniach. Po plotkach, że ze względu na pandemię sprzęt może kosztować nawet blisko 3000 zł, takie stawki zostały przyjęte raczej pozytywnie.

Złą wiadomością dla graczy jest jednak ewidentna tendencja rosnących cen gier. Największe tytuły AAA mogą poważnie obciążyć portfele – za niektóre trzeba będzie zapłacić nawet ponad 300 zł (i to w wersji podstawowej!). Z tego względu wiele osób planuje już zakup starszych oraz używanych gier na PlayStation 4, które dzięki wstecznej kompatybilności będą działać na nowym sprzęcie. Na można znaleźć szeroki wybór świetnych tytułów w niezwykle przystępnych cenach.

Skoro wiesz już, kiedy będzie można kupić PlayStation 5, zamów preorder lub odłóż pieniądze na listopad. Przygotuj się na duże wydatki. Pamiętaj jednak o tym, że w Sieci możesz kupić wiele ciekawych gier z PlayStation 4!

Oceń artykuł!
[Liczba ocen: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *