badaniagraczy.pl

Wszystko o grach i konsolach

Jakie gogle VR kupić
Akcesoria

Jakie gogle VR kupić?

Dzięki najnowocześniejszej technologii można maksymalnie zwiększyć imersję podczas gry. Zakładając specjalne okulary da się bezpośrednio „wejrzeć” do wirtualnego świata. Dzięki nim można rzeczywiście poczuć się, jakby było się częścią włączonej gry. Chciałbyś posiadać taki sprzęt? Podpowiadamy, jakie gogle VR kupić!

Dodatkowe akcesoria pozwalają na nowo odkryć przyjemność z grania na konsoli czy PC. W ostatnich latach powstało kilka gier, które zachwycają tym, jak bardzo można w nich wczuć się w przedstawione uniwersum. Taki sprzęt jest jednak dość kosztowny. Zanim podejmie się decyzję o jego nabyciu, warto wiedzieć, jak świadomie wybrać odpowiedni model. Dowiedz się, jakie powinny być gogle VR!

Jakie gogle VR kupić?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów gogli VR. Mogą być kompatybilne ze smartfonem, PC lub PlayStation. Trzeba mieć tego świadomość, by przypadkiem nie kupić sprzętu nieprzystosowanego do urządzenia wyjściowego. Najpopularniejsze są okulary dedykowane do konsoli.

Wiele osób zastanawiając się, jakie gogle VR kupić, przede wszystkim zwróci uwagę na ich cenę oraz markę. To jak najbardziej zasadne podejście. Poza sprzętem od Sony wiele firm wytwarza całe headsety, kompatybilne z konsolą i PC. Poszczególne modele oraz zestawy będą wiązały się z większym lub mniejszym wydatkiem. Trzeba być jednak przygotowanym na ceny rzędu od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu gogli VR?

Dostępne w sprzedaży urządzenia różnią się od siebie pod wieloma względami. Pewne z nich są jednak szczególnie ważne, ponieważ bezpośrednio przekładają się na komfort użytkowania oraz ogólne doznania z gry. Zanim kupi się gogle VR, trzeba koniecznie zwrócić na nie uwagę. Najistotniejsze są:

  • budowa i wykończenie – od materiałów, z których wykonany jest headset, zależy wygoda jego noszenia. Gra może trwać nawet ponad godzinę, dlatego niewygodne okulary będą cisnąć lub ciążyć. Najlepiej sprawdzają się modele wykończone miękką gąbką;

 

  • mocowanie – gogle zakłada się na głowę, dlatego muszą być stabilnie zabezpieczone przed zsuwaniem się. Przy tym paski powinny mieć regulację, tak by urządzenie było odpowiednio dopasowane. Nie mogą być zbyt szorstkie czy twarde, ponieważ wtedy będą niewygodne;

 

  • zasilanie – headsety posiadają wbudowany akumulator. Przewód utrudniałby grę, ograniczając zakres ruchu. Im więcej Ah (amperogodzin) ma bateria, tym dłużej wytrzyma na jednym ładowaniu;

 

  • obsługa – gogle mogą być sterowane za pomocą przycisków lub paneli dotykowych. Jeśli są zlokalizowane w wygodnych miejscach, urządzenie będzie proste w obsłudze, nawet gdy będzie się już miało okulary na oczach;

 

  • rozdzielczość ekranu, częstotliwość odświeżania oraz pole widzenia – parametry te powinny być jak największe. To od nich zależy jakość widzianego obrazu i poziom immersji;

 

  • dodatkowe akcesoria – same gogle nie zawsze wystarczą. Zwykle potrzebne są do nich specjalne kontrolery na ręce. Przydatne są także dedykowane słuchawki, najlepiej obsługujące dźwięk przestrzenny.

Dlaczego warto kupić gogle VR?

Już od dziesięcioleci ludzkość stara się stworzyć technologię, która pozwoli niejako przenieść się do świata cyfrowego. Gogle VR w pewnym stopniu to umożliwiają. Gra z założonym headsetem to doświadczenie zupełnie innego poziomu. Jeśli chociaż raz zastanawiałeś się, jakby to było rzeczywiście przenieść się do świata ulubionej gry, koniecznie powinieneś tego spróbować. Ile można siedzieć na kanapie z padem w ręku? W ten sposób nieco aktywniej spędzisz czas przy konsoli i otworzysz się na zupełnie nowe doznania.

Wiedząc już, jakie gogle VR kupić, postaraj się znaleźć idealny model. Sprzęt w świetnej cenie znajdziesz na . Zapoznaj się z ofertą i zainwestuj w dodatkowe akcesoria, by jeszcze bardziej cieszyć się grą na konsoli!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.