Jaki telewizor do Xbox Series X?

Jaki telewizor do Xbox Series

Świetne parametry konsol najnowszej generacji gwarantują nowy wymiar doznań wizualnych. Animacje mają być bardziej wyraziste i realistyczne, a sama rozgrywka – niesamowicie płynna.

By jednak móc w pełni cieszyć się nowinkami technologicznymi, konsolowcy powinni zainwestować w odpowiedni odbiornik. Podpowiadamy, jaki telewizor do Xbox Series X wybrać!

Nowy sprzęt jak najbardziej można po prostu podłączyć do TV z wejściem HDMI, ale większość graczy chce jednak na własne oczy sprawdzić pełne możliwości swojego zakupu. Z tego względu wiele osób rozważa zakup nowego odbiornika. Dowiedz się, jaki telewizor do Xbox Series X najlepiej się sprawdzi!

Jaki telewizor do Xbox Series X?

Microsoft zapewnia, że jego sprzęt ma gwarantować jakość 4K przy 120 PFS czy nawet 8K 60 FPS. Póki co najbardziej realistyczne jest nastawienie się na to, że maksymalnie osiągnie się 60 klatek na sekundę w natywnym Ultra High Definition. Do podzespołów nowego sprzętu muszą dostosować się nie tylko producenci telewizorów, ale też samych gier.

Na rynku zaczynają pojawiać się nowe modele odbiorników, które świetnie sprawdzą się jako dodatek do konsoli. Jaki telewizor do Xbox Series X będzie najlepszy? Na pewno ten, który posiada nowy port HDMI w standardzie 2.1. Szybsze przesyłanie informacji daje szanse na granie w 120 FPS.

Niektóre firmy oferują także już specjalne aplikacje. Dla przykładu, Samsung w swoich produktach oferuje funkcję Motion Plus upłynniającą animację, natomiast najnowsze modele od LG obsługują wsparcie dla G-Sync. Nie są to jednak jedyne kwestie, które mają znaczenie. Podczas zakupów warto dokładnie sprawdzić specyfikację.

Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu telewizora do Xbox Series X?

Aby w pełni cieszyć się tym, co ma do zaoferowania najnowsza konsola Microsoft, powinno się sparować ją z równie dobrym sprzętem. Jaki telewizor do Xbox Series X spełni oczekiwania gracza? Idealny model powinien oferować:

• wyświetlacz OLED, AMOLED lub QLED;
• HDMI 2.1 (obsługuje 4K w 120 FPS, a nawet 8K w 60 PFS);
• niską wartość input lag (opóźnienie wyświetlanego obrazu w stosunku do czasu sygnału sterującego obrazem);
• dobre parametry obrazu Ultra HD oraz przyzwoity poziom jasności HDR (co najmniej 400-500 nitów);
• wsparcie technologii VRR – HDMI, w tym AMD FreeSync 2 czy VRR NVIDIA G-Sync® (system ten kompensuje spadki klatek w grach oraz redukuje input lag);
• obsługa trybu ALLM (Auto Low Latency Mode – automatyczne przełączanie w tryb gry);
• WCG (Wide Colour Gamut – szeroka paleta barw);
• dodatkowe funkcje dla graczy, takie jak np. korekta czerni (poprawa widoczności detali w czerni);
• dużą przekątną ekranu (przynajmniej 55 cali, ale im większy telewizor, tym lepiej!).

Ile kosztuje dobry telewizor do Xbox Series X?

Chcąc kupić naprawdę profesjonalny odbiornik, należy być przygotowanym na większy wydatek. Dobrej jakości telewizor do Xbox Series X posiadający wszystkie wymienione wyżej parametry będzie z pewnością kosztować ponad 4 tysiące złotych. Warto jednak pamiętać o tym, że inwestycja w taki sprzęt przynosi korzyści związane nie tylko z grami. Na telewizorze można też przecież oczywiście oglądać telewizję, korzystać z serwisów streamingowych itp.

Zakup nowej konsoli telewizora może łącznie wynosić nawet ponad 7 tysięcy złotych. Jeśli później chce się nieco zaoszczędzić, np. na grach, warto kupować je przez Internet. Świetnym rozwiązaniem jest też korzystanie z Xbox Game Pass, wybieranie starszych tytułów, a także kupowanie używanych płyt. Na można znaleźć niezwykle przystępne cenowo propozycje.

Wiedząc już, jaki telewizor do Xbox Series X wybrać, postaraj się znaleźć najlepszy model. Pierwsze tytuły wydane na tę generację może jeszcze nie pozwolą odkryć pełnego potencjału sprzętu, ale już za kilka lat efekty wizualne na pewno będą robić ogromne wrażenie. Zwiększ swoją przyjemność z grania, inwestując w najlepsze urządzenia i gry!

Oceń artykuł!
[Liczba ocen: 0 Średnia: 0]
Kategoria publikacji Xbox

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *