Jaka kierownica do PlayStation 4?

Jaka kierownica do PlayStation 4

Nic tak nie wzmacnia imersji w grach wyścigowych, jak sterowanie za pomocą kierownicy. Ten wyjątkowy kontroler maksymalizuje doznania i daje wiele frajdy. Podpowiadamy, na które cechy sprzętowe powinno się zwrócić uwagę, by wybrana kierownica do PlayStation 4 dobrze się sprawdzała!

Do konsol można dokupić wiele dodatkowych akcesoriów. Alternatywne kontrolery i rozszerzenia mają ogromny wpływ na rozgrywkę. Jeśli chce się urozmaicić wirtualną rozrywkę, koniecznie powinno się w nie zainwestować. Jak jednak ocenić, który sprzęt będzie wygodny w użytkowaniu? Dowiedz się, na jakiej podstawie można stwierdzić, jaka kierowca do PlayStation 4 będzie najlepsza!

Jaka kierownica do PlayStation 4 – najważniejsze kwestie

Przede wszystkim, kierownica do PlayStation 4 musi być po prostu kompatybilna z urządzeniem. W sprzedaży można znaleźć też sprzęt dedykowany do PC, Xboxa itp. Oczywiście zdarzają się także modele uniwersalne. Wiele osób decyduje się właśnie na takie akcesorium, ponieważ gamerzy często grają nie tylko na konsoli, ale też na komputerze. Do zestawu powinny być dodane pedały, czasem też drążek zmiany biegów.

Podczas zakupów najczęściej zwraca się uwagę na cenę oraz producenta artykułu. Jest to jak najbardziej zasadne. Z reguły droższe produkty znanych marek są bardziej wytrzymałe, nieawaryjne i wygodniejsze w obsłudze. Warto zainwestować nieco więcej, ponieważ kontrolery do grania są intensywnie eksploatowane. Zakup lepszej jakościowo kierownicy do PlayStation 4 nie musi też wiązać się z dużym wydatkiem – w Internecie można znaleźć niezwykle korzystne oferty.

Które cechy kierownicy do PlayStation 4 mają największe znaczenie?

Kierownica do PlayStation 4 jest dość specyficznym kontrolerem. Od jej budowy i wykończenia zależne są wrażenia podczas rozgrywki oraz ogólna satysfakcja z użytkowania. By być zadowolonym z zakupu, warto zwrócić uwagę na kilka głównych kwestii. Wśród najważniejszych trzeba wymienić:

  • materiał wykonania – wykończenie z gumy lub skóry poprawia chwytność, zapobiegając ślizganiu się dłoni. Najlepsze modele są dodatkowo zabezpieczone, dzięki czemu świetnie znoszą częste użytkowanie i wolniej się niszczą;

 

  • kąt obrotu – kierownica może obracać się od 180 do nawet 900 stopni. Zakres ruchu kontrolera ma ogromne znaczenie w zależności od tego, w co się chce grać. Do wyścigówek raczej wystarczy mniejszy kąt, ale do symulatorów na pewno lepszy będzie większy. Optymalnie obrót powinien być możliwy przynajmniej na 360 stopni;

 

  • mocowanie – najlepiej sprawdzają się kierownice, które mechanicznie przykręca się do biurka lub stolika. Do niektórych modeli można też dokupić specjalny stojak z regulacją wysokości;

 

  • wibracje lub funkcja Force Feedback – kontroler może reagować na to, co się dzieje z wirtualnym samochodem, np. drżeć na nierównym gruncie. Taka opcja sprawia, że gra jest o wiele bardziej realistyczna;

 

  • rozmieszczenie przycisków – umiejscowienie guzików oraz manetki do zmiany biegów ma ogromny wpływ na wygodę użytkowania;

 

  • wydawane dźwięki – jedne modele pracują głośniej, inne ciszej. Trzeszczenie czy stukanie podczas odkręcania mogą na dłuższą metę być irytujące. Lepsze kierownice obracają się płynnie.

Dlaczego warto kupić kierownicę do PlayStation 4?

Bez wątpienia kierownica do PlayStation 4 sprawia, że sterowanie jest nie tylko przyjemniejsze, ale i łatwiejsze. Z jej pomocą można naturalniej oraz szybciej reagować na to, co dzieje się w grze. Skręty będą bardziej precyzyjne, ponieważ wygodniej obraca się kierownicą niż przyciska guziki.

Miłośnicy wyścigówek oraz innych gier, w których jeździ się samochodami, tak naprawdę mogą w pełni cieszyć się rozgrywką tylko z kierownicą do PlayStation 4. Taki kontroler pozwala poczuć się, jak gdyby rzeczywiście siedziało się w pojeździe. Granie w taki sposób to świetna zabawa, która maksymalnie odpręża i pomaga oderwać się od rzeczywistości.

Wiedząc już, jaka kierownica do PlayStation 4 będzie najlepsza, wybierz idealny sprzęt. Akcesoria do PS4 w korzystnych cenach znajdziesz na . Zapoznaj się z ofertą i skompletuj najciekawsze gadżety do konsoli!

Oceń artykuł!
[Liczba ocen: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *