Jak usunąć konto w PS4? Sprawdź, jak przygotować konsolę do sprzedaży!

Jak usunąć konto w PS4? Sprawdź, jak przygotować konsolę do sprzedaży!

Pod koniec 2020 roku na rynku ma pojawić się najnowsza generacja konsol od Sony. Wielu graczy zdecyduje się na wymianę posiadanego sprzętu. Stare urządzenie można oddać, sprzedać lub zutylizować. Zanim się to zrobi, należy je odpowiednio przygotować. Wyjaśniamy, jak usunąć konto w PS4 oraz radzimy, co jeszcze trzeba zrobić!

Używane konsole cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ zwykle po premierze najnowszej generacji nadal są grywalne przez przynajmniej kilka lat. Na PlayStation 4 wydano sporo świetnych gier, dlatego sprzęt na pewno gwarantuje zabawę na setki godzin. Sprzedaż pozwala odzyskać część pieniędzy, które można przeznaczyć na zakup PS5. Przed oddaniem konsoli obcej osobie trzeba ją jednak odpowiednio przygotować, kasując prywatne dane. Dowiedz się, jak usunąć kontro w PS4!

Jak usunąć konto w PS4?

Kasowanie konta w PS4 jest bardzo prostym zadaniem. Trzeba pamiętać o tej czynności, ponieważ bez tego obce osoby mogą mieć dostęp do prywatnych danych. Nie tylko skorzystają z posiadanych gier, ale mogą też spróbować wykorzystać pozyskane informacje.

By usunąć konto w PS4, należy wejść do sekcji „Użytkownicy” w systemie konsoli, by wybrać opcję „usuń użytkownika”. Po zaakceptowaniu decyzji powinno się otrzymać informację o wykasowaniu profilu oraz wszystkich innych danych, takich jak m.in. zapisy stanu rozgrywki, wiadomości, zdobyte trofea itp. Nagrody zsynchronizowane z serwerami Sony pozostaną na koncie.

Jak przygotować PS4 do oddania?

Zanim usunie się konto na PS4, warto wykonać jeszcze kopię zapasową danych. Dzięki temu można zachować m.in. zapisy, zrzuty ekranu czy wiadomości. Konsola obsługuje urządzenia pamięci masowej USB z systemem plików FAT i exFAT. Należy upewnić się, czy urządzenie jest dobrze dociśnięte w porcie USB – może się okazać, że ze względu na swój kształt nie będzie pasować.

Kopia zapasowa danych obejmuje wszystkie dane użytkownika. By ją wykonać wystarczy wybrać następujące opcje:

Ustawienia > System > Tworzenie kopii zapasowej i przywracanie.

Po tym, gdy zgra się cenne dane oraz usunie konto, można przystąpić do przywracania ustawień fabrycznych konsoli. Dzięki temu sprzęt będzie jak nowy – jest to nie tylko bezpieczne dla sprzedającego, ale też bardzo wygodne na kupca.

Proces ten nazwany na PS4 jest inicjalizacją systemu. W jego wyniku przywraca się domyślne wartości ustawień urządzenia, usuwa się dane zapisane w pamięci masowej oraz wszystkie konta użytkowników. By przywrócić ustawienia fabryczne, należy wybrać opcje:

Ustawienia > Inicjacja > Zainicjuj PS4 > Pełny.

Operacja jest nieodwracalna. Musi być wykonana na podłączonym i włączonym PS4. Należy zwrócić na to uwagę, ponieważ przypadkowe przerwanie procedury może doprowadzić do uszkodzenia systemu!

Kiedy sprzedać PS4?

Wiele osób planuje sprzedać PS4, by mieć już pieniądze na PS5. By jednak taka transakcja była jak najbardziej opłacalna, warto zaczekać kilka miesięcy. W dniu premiery sprzęt będzie najdroższy, a po czasie może się okazać, że ma jakieś wady. Po zgłoszeniach od pierwszych użytkowników Sony z pewnością wprowadzi niezbędne zmiany, a może nawet wypuści inny wariant sprzętu. Wtedy konsola z pewnością będzie już dostępna w sprzedaży za nieco mniej w Internecie, np. na .

W tym czasie najprawdopodobniej wzrośnie też zainteresowanie używanym sprzętem – gracze będą czekać na propozycje od właśnie takich osób, jak Ty. Jeśli będziesz uważnie monitorować portale sprzedażowe, możesz wstrzelić się idealnie w oczekiwania kupców i korzystnie spieniężysz urządzenie. Ze sprzedażą PS4 warto więc zaczekać na odpowiedni moment.

Wiedząc już, jak usunąć konto w PS4 i przygotować konsolę do sprzedaży, zaczekaj na najlepszą okazję. Dzięki cierpliwości możesz sporo zaoszczędzić. Nie spiesz się ze sprzedażą oraz zakupem nowego sprzętu, a najwięcej na tym skorzystasz!

Oceń artykuł!
[Liczba ocen: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *