Jak urządzić pokój dla gracza – sprawdź!

jak urządzić pokój gracza

Jak urządzić pokój dla gracza?

Pokój gamingowy powinien być idealnie przystosowany do potrzeb najbardziej zapalonego miłośnika gier. Tylko wtedy sprawdzi się nawet podczas wielogodzinnych rozgrywek. Musi być dobrze wyposażony, tak by gwarantował jak najlepszą imersję oraz pełny komfort. Radzimy, jak urządzić pokój dla gracza!

Fani elektronicznej rozrywki często zamieniają swoje sypialnie w prawdziwe salony gier, a nawet aranżują w tym celu osobne pomieszczenie. Aby jak najpełniej czerpać przyjemność z rozgrywki inwestują w profesjonalne meble, gadżety oraz inne przydatne elementy. O czym warto pamiętać, tworząc swój idealny setup? Dowiedz się, jak urządzić pokój dla gracza!

Jak urządzić pokój dla gracza – co jest najważniejsze?

Podstawą wyposażenia są dobrze dobrane meble. Podczas zakupu trzeba zwrócić uwagę nie tylko na design, ale przede wszystkim na funkcjonalność. Biurko musi pomieścić głośniki, monitory, kontrolery itp. Do tego powinno być stabilne i wytrzymałe. Najpopularniejsze są modele z regulacją wysokości blatu oraz dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak np. cable management, haczyki na słuchawki, wbudowane porty USB itp.

Pokój dla gracza często jest też miejscem, w którym nie tylko się gra, ale też uczy czy pracuje. Z tego względu niezwykle ważne jest wygodne krzesło. Profesjonalne fotele gamingowe gwarantują prawidłowe oparcie dla kręgosłupa, dlatego są korzystne dla zdrowia.

Konsolowcy najczęściej inwestują natomiast w duży telewizor oraz kanapę. Sofa również może być ciekawym elementem wyposażenia. Na rynku da się znaleźć modele m.in. z automatyczną regulacją, ukrytymi schowkami, wbudowanymi gniazdkami czy specjalnymi uchwytami.

W pokoju dla gracza koniecznie powinny też znaleźć się odpowiednie szafki na sprzęt, akcesoria oraz gry. Jeśli zbiera się edycje kolekcjonerskie, najlepiej jest wybrać przeszklony regał. Warto zainwestować w meble umożliwiające dobrą organizację, tak by na co dzień łatwo dało się utrzymać porządek.

Jak stworzyć idealne stanowisko do grania?

Gdy zgromadzi się już wszystkie meble i sprzęty, należy je oczywiście jeszcze odpowiednio ustawić. Najważniejsza jest orientacja względem okna – w ciągu dnia promienie słoneczne mogą odbijać się od monitora/telewizora. Jeśli pokój dla gracza jest położony od południa, koniecznie trzeba zawiesić zaciemniające osłony okienne.

Ważne jest również ustawienie setupu w kierunku drzwi. Biuro stojące do nich tyłem jest mało komfortowym rozwiązaniem. Gdy ktoś zapuka, trzeba się odwrócić, co bardzo rozprasza. Nie każdy czuje się też komfortowo z tym, że osoby trzecie wchodzące do pokoju od razu widzą monitory. Z tego względu lepiej jest ustawić stanowisko bokiem czy nawet przodem, w kierunku do wyjścia.

Ogromne znaczenie ma też oświetlenie. Najlepiej gra się w zaciemnionym pomieszczeniu, dlatego zazwyczaj w zupełności wystarczy jedna niewielka lampka oraz główna lampa sufitowa. Najczęściej dodatkowym źródłem światła są sprzęty i akcesoria z modnymi, świecącymi pasami RGB LED – są efektowne, a do tego tworzą odpowiedni klimat.

Czego nie może zabraknąć w pokoju gamera?

W pokoju gracza oczywiście nie może zabraknąć gier oraz dodatkowych akcesoriów. Kolekcja pudełkowych wersji koniecznie powinna być wyeksponowana na półkach lub regałach. Większość gamerów po prostu uwielbia nowinki technologiczne, dlatego inwestuje także m.in. w specjalne słuchawki, gogle VR czy alternatywne kontrolery. Ogromną popularnością cieszą się również tematyczne gadżety.

Wbrew pozorom prawdziwą gamerską jaskinię można wyposażyć względnie niedużym kosztem. Kupując w Internecie da się znaleźć świetne okazje. Na można wybierać spośród gier na PC oraz konsole PlayStation, Xbox i Nintendo w korzystnych cenach. Do tego oferta obejmuje szeroki wybór urządzeń peryferyjnych czy innych akcesoriów, dzięki którym można stworzyć idealne warunki do grania.

Pokój gracza powinien być miejscem, w którym można w pełni zanurzyć się w elektronicznych światach. Odpowiednio urządzony będzie komfortową kryjówką, idealną do odprężającej rozrywki. Zainwestuj w nowe gry i sprzęt, by zagwarantować sobie niezapomniane przeżycia!

Oceń artykuł!
[Liczba ocen: 0 Średnia: 0]

1 komentarz do wpisu “Jak urządzić pokój dla gracza – sprawdź!

  1. Ciekawe porady – teraz wiem więcej na jakie szczegóły zwrócić uwagę urządzając mój pokój. Spędzam przed konsolą cały dzień, dlatego ważne jest, aby pozycja przy grach była odpowiednia dla moich pleców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *