badaniagraczy.pl

Wszystko o grach i konsolach

Jak skonfigurować Xbox One?
Xbox

Jak skonfigurować Xbox One?

Kupiłeś właśnie konsolę od Microsoft? By mogła działać bez zarzutu, należy ją prawidłowo podłączyć i przygotować do użytkowania. Czy taki proces jest trudny? Wyjaśniamy, jak skonfigurować Xbox One!

Konsolę nie wystarczy tylko podłączyć do prądu. Urządzenie trzeba odpowiednio przystosować do swoich oczekiwań, a także się na nim zarejestrować lub zalogować. Cała procedura nie jest skomplikowana. Jeśli kupiło się nowy sprzęt lub odpowiednio przygotowaną „używkę”, nie powinno być żadnych problemów. Dowiedz się, jak skonfigurować Xbox One!

Jak podłączyć Xbox One?

Przede wszystkim, konsolę Xbox One należy oczywiście podłączyć do prądu. Następnie trzeba przyłączyć ją do telewizora za pomocą kabla HDMI. Jeśli chce się przewodowo podłączyć ją do Internetu, konieczne będzie użycie kabla Ethernet – wkłada się go do gniazda w konsoli oraz routerze. Następnie można już włączyć konsolę.

By podłączyć pada do Xbox One należy po prostu uruchomić urządzenie, a następnie nacisnąć przycisk Xbox na urządzeniu, jeśli posiada przewód. W przypadku modeli bezprzewodowych, wystarczy wcisnąć i przytrzymać przycisk przewodnika („Guide”) na kontrolerze, dopóki pad się włączy.

Następnie trzeba przycisnąć, po czym puścić przycisk łączenia na konsoli, a w ciągu 20 sekund zrobić to samo na kontrolerze. Został prawidłowo podłączony, jeśli kontrolki dookoła przycisku zasilania przestaną migać. Każdy pad ma swoją pozycję/port, dlatego maksymalnie da się podłączyć 4 kontrolery.

Jak skonfigurować Xbox One?

Po podłączeniu konsoli i padów można skonfigurować Xbox One. Po włączeniu urządzenia najpierw wybiera się obsługiwany język. Następnie trzeba połączyć sprzęt z Internetem. Jeśli został wpięty do routera, należy wybrać własną sieć i wpisać hasło. Podobnie jest w przypadku połączenia Wi-Fi. Po tym trzeba podać kraj zamieszkania oraz poczekać na to, aż konsola się zaktualizuje.

Kolejnym krokiem jest zalogowanie się na kontro Microsoft. Osoby, które wcześniej posiadały Xbox 360, mogą w ten sposób odzyskać swoje trofea, screeny itp. Jeśli nie ma się takiego profilu, należy go założyć zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Po tym możesz ustawić preferencje. Xbox One może automatycznie logować się bez pytania o hasło, pytać o kod dostępu lub za każdym razem wymagać podania pełnego hasła. Ciekawą opcją jest także logowanie do konsoli po włączeniu kontrolera.

Na koniec pozostaje tylko kilka praktycznych kwestii. Trzeba m.in. ustawić strefę czasową, zaznaczyć, czy konsola ma się automatycznie aktualizować oraz wybrać opcję zasilania. Sprzęt może oszczędzać energię lub działać w normalnym trybie. Wiele graczy posiada także usługi Game Pass lub Xbox Live. By korzystać z nich na urządzeniu, należy się na nie zalogować lub podać odpowiedni kod. Po wszystkim konsola jest gotowa do grania!

Czy opłaca się kupić Xbox One w 2020?

Za kilka miesięcy premierę ma mieć najnowsza generacja konsoli Microsoft, czyli Xbox Series X. Z tego względu wiele osób zastanawia się, czy opłaca się kupić Xbox One w 2020 roku. Wielu specjalistów jest zdania, że teraz jest właśnie najlepszy moment na to, by zaopatrzyć się w ten sprzęt. Z powodzeniem jeszcze przez przynajmniej 2-3 lata zagwarantuje świetną rozrywkę – wachlarz gier wydanych na tę platformę jest naprawdę duży i zróżnicowany. Przy tym samo urządzenie oraz tytuły na nie da się kupić za niewielkie kwoty, np. na .

Premiera Xbox Series X może się przesunąć w związku z pandemią, podobnie jak wydanie wyczekiwanych gier. Po premierze z pewnością pojawią się też jakieś niedogodności czy błędy, które firma będzie naprawiać w kolejnych wersjach sprzętu. W tym czasie gry na Xbox One będą tylko tanieć, dlatego bez problemu zgromadzi się szeroką kolekcję świetnych tytułów.

Wiedząc już, jak skonfigurować Xbox One, nie czekaj i kup własną konsolę! Zagwarantuje Ci jeszcze kilka lat świetnej zabawy. Po tym możesz ją sprzedać, by nabyć już zweryfikowaną oraz tańszą generację Xbox Series X. Skorzystaj z nadchodzących promocji, a sporo zaoszczędzisz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.