badaniagraczy.pl

Wszystko o grach i konsolach

Jak podłączyć słuchawki do Xbox One?
Xbox

Jak podłączyć słuchawki do Xbox One?

Większość graczy korzysta ze słuchawek, ponieważ dzięki nim nie tylko lepiej słyszy, ale też nie przeszkadza osobom postronnym. Nie każdy wie jednak, jak wpina się je do konsoli. Wątpliwości budzi m.in. to, gdzie znajduje się wejście i czy potrzebna jest jakaś przejściówka lub inne dodatkowe urządzenia. Wyjaśniamy, jak podłączyć słuchawki do Xbox One!

O ile w przypadku komputera czy laptopa nie ma żadnego problemu z przyłączeniem dodatkowego sprzętu do komunikacji, o tyle konsole budzą nadal wiele wątpliwości. Czy akcesoria wpina się do samego urządzenia, czy do kontrolera? Czy wejściem jest standardowy jack, czy może miniUSB? Dowiedz się, jak podłączyć słuchawki do Xbox One!

Jak podłączyć słuchawki do Xbox One?

Starsze wersje padów wydane wraz z podstawową wersją konsoli Xbox One nie posiadały wejścia słuchawkowego w kontrolerze. W związku z tym, gracz mógł podłączyć się do telewizora. Jeśli nie miało się bardzo długiego przewodu, takie rozwiązanie było raczej niewygodne.

Z tego względu powstały specjalne przejściówki, czyli niewielka nakładka, którą przyłączało się do pada. Użytkownicy nie byli jednak zadowoleni z takiego rozwiązania sprawy. Kupno adaptera wiązało się z dodatkowymi kosztami, a sam gadżet był mało poręcznym elementem, który w pewnym stopniu pogarszał ergonomię kontrolera.

Microsoft projektując pady do kolejnych odsłon Xbox One, czyli modeli S i X, uwzględniło już opinie swoich klientów. Nowsza generacja kontrolerów posiada już standardowe wejście na słuchawki, czyli tzw. jacka. Jeśli jednak chce się zastosować headset z mikrofonem, konieczna może być przejściówka łącząca dwa kable (od dźwięku i mikrofonu) w jedno wejście. Na rynku znaleźć można dedykowane modele słuchawek oraz headsetów od Microsoft, a także wiele kompatybilnych propozycji od znanych marek.

Słuchawki bezprzewodowe a Xbox One

Chociaż da się już wygodniej podłączyć słuchawki do Xbox One, wiele osób nie przepada za plączącymi się przewodami. Czy jednak sprzęt jest kompatybilny z modelami bezprzewodowymi? Samo urządzenie nie posiada modułu Bluetooth, dlatego nie da się bezpośrednio podłączyć takiego headsetu do konsoli.

Na rynku istnieją już rozwiązania, które mimo wszystko to umożliwiają. Są to najczęściej specjalne adaptery Bluetooth. Niektórzy podłączają też słuchawki do komputera z oprogramowaniem Windows 10, po czym streamują rozgrywkę z konsoli na PC. Takie sposoby nie są jednak ani wygodne, ani opłacalne. Z tego względu mimo wszystko lepiej jest wybrać tradycyjny, przewodowy headset.

Gdzie kupić Xbox One wraz z akcesoriami w dobrej cenie?

Najnowsza wersja Xbox One X została wydana w 2017 roku. Po latach jest już dostępna w bardzo przystępnej cenie. W Internecie można znaleźć ją w niezwykle opłacalnych zestawach, np. na . Chociaż za kilka miesięcy premierę ma mieć Xbox Series X, jak najbardziej warto kupić teraz model poprzedniej generacji. Będzie doskonale sprawdzał się jeszcze przez przynajmniej 2-3 lata.

Ze świetnych parametrów następczyni w pełni skorzysta się dopiero wtedy, gdy Microsoft naprawi wszystkie niedociągnięcia – na pewno po premierze ujawnią się jakieś niedoskonałości. By w pełni odczuć nową wydajność, trzeba również posiadać nowoczesny telewizor oraz gry stworzone już z myślą o tym sprzęcie. Z tego względu tak naprawdę najrozsądniej jest zaczekać przynajmniej rok.

W tym czasie Xbox One zagwarantuje świetną rozrywkę i zajmie czas na wiele godzin. Co więcej, pady, gry oraz inne akcesoria mają być kompatybilne z nową konsolą, dlatego jeśli za jakiś czas podejmie się decyzję o jej zakupie, będzie można nadal z nich korzystać.

Wiedząc już, jak podłączyć słuchawki do Xbox One, zainwestuj w konsolę oraz odpowiednie akcesoria. Obecna generacja będzie grywalna jeszcze przynajmniej przez kilka lat, dlatego można wstrzymać się z zakupem najnowszego modelu. Zainwestuj w dobre gry i dodatki, a później skorzystasz z nich na Xbox Series X!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.