badaniagraczy.pl

Wszystko o grach i konsolach

Ile będzie kosztować PlayStation 5?
Playstation

Ile będzie kosztować PlayStation 5?

Na ostatnie miesiące 2020 roku zapowiedziano premierę PlayStation 5. Chociaż świat wie już, jakie ma specyfikacje oraz jak wygląda, nadal nie podano, jaka będzie jej cena. W Sieci krąży sporo spekulacji, a ostatnio pojawił się nawet potencjalny przeciek. Sprawdziliśmy, ile będzie kosztować PlayStation 5!

Świetne parametry, futurystyczny wygląd i szeroki wybór gier sprawiają, że gracze z całego świata z niecierpliwością czekają na najnowszą konsolę od Sony. Póki co nie podano jednak do ogólnej wiadomości, jaka będzie cena tej konsoli. Niedawno Amazon szykując stronę z produktem przypadkiem ujawnił jego wartość w francuskiej i brytyjskiej wersji językowej. Dowiedz się, ile będzie kosztować PlayStation 5!

Ile będzie kosztować PlayStation 5?

Po czerwcowej prezentacji Sony, gracze zastanawiają się, ile będzie kosztować PlayStation 5. Urządzenie ma naprawdę świetną specyfikację, dlatego z pewnością trzeba będzie odłożyć na nie dość sporo. Czy jednak PS5 będzie kosztować więcej, mniej, a może podobnie, jak Xbox Series X? Dla wielu osób to właśnie cena będzie najważniejszym kryterium, które przesądzi o wyborze jednej z tych dwóch dość podobnych do siebie konsol.

Specjaliści już od października zeszłego roku szacowali, że cena PS5 najprawdopodobniej zamknie się w 500 USD (~ 2000 PLN). Chociaż oficjalnie przedstawiono pełną specyfikację, wygląd urządzenia, dodatki oraz gry, nadal nie podano dokładnej daty premiery ani ceny. Z pewnością jest to też związane z trwającą na świecie pandemią koronawirusa.

Zapowiadana na jesień tzw. druga fala zarażeń niesie ze sobą ryzyko kolejnych ograniczeń, które mogą w efekcie doprowadzić do przesunięcia premiery PlayStation 5, a także podniesienia jej ceny. Najprawdopodobniej Sony woli w ostatniej chwili podać więcej informacji, zamiast nieustannie je zmieniać, co mogłoby wywołać zamęt.

Skąd wiadomo, ile ma kosztować PlayStation 5?

W połowie czerwca na portalu Amazon pojawiła się strona z PlayStation 5. Nie było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ wiele portali i sklepów przygotowuje się już do dystrybucji tego urządzenia. Nigdzie nie podano ceny ani daty wydania, z wyjątkiem wersji francuskiej i brytyjskiej.

Najprawdopodobniej był to błąd systemu lub pracownika. Dane szybko zostały usunięte, ale internauci zdążyli je zauważyć i rozprzestrzenić. Czy w ten sposób świat dowiedział się, ile ma kosztować PlayStation 5? Możliwe, że przypadkowo ujawniona została robocza cena. Nie ma jednak pewności, czy nie zmieni się do premiery. Niemniej, daje już jakiś punkt odniesienia.

Zgodnie z tym „przeciekiem”, PS5 ma być podobno sprzedawane za 499,99 EUR/599,99 GBP. W przeliczeniu na podstawie aktualnego kursu, są to kwoty w wysokości ok. 2240-2952 zł. Do tego trzeba doliczyć jeszcze marże, cła oraz inne opłaty. W związku z tym, można spodziewać się, że w Polsce za PS5 trzeba będzie zapłacić od 2500 do 3000 zł.

Czy przewidywana cena PlayStation 5 jest rozsądna?

Można było się spodziewać tego, że konsola PlayStation 5 będzie droższa od swojej poprzedniczki. Ma niezwykle nowoczesne podzespoły, które dorównują już tym montowanym w komputerach. Wiele osób ma jednak obawy, czy przez wysoką cenę będzie mogło pozwolić sobie na zakup tego urządzenia. Gdyby jesienią okazało się, że przez pandemię znów konieczne jest zamknięcie sklepów stacjonarnych, premiera sprzętu może się przesunąć, a cena wzrosnąć.

Nie każdy będzie w stanie zapłacić 3000 zł za konsolę. W takiej sytuacji można po prostu uzbroić się w cierpliwość. Po czasie sprzęt będzie dostępny w coraz korzystniejszej cenie w Internecie, np. na . Czekając na pierwsze promocje i przeceny można sporo zaoszczędzić.

Tak naprawdę nadal nie wiadomo, ile będzie kosztować PlayStation 5. Na podstawie najnowszych doniesień można jednak być pewnym, że trzeba przygotować się na większą kwotę, niż w przypadku poprzedniej generacji. Nie jesteś pewien, czy będzie Cię stać na PS5? Odkładaj już pieniądze lub zaczekaj po premierze do momentu, aż cena zacznie spadać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.