badaniagraczy.pl

Wszystko o grach i konsolach

Czy opłaca się kupić Nintendo Switch
Nintendo

Czy opłaca się kupić Nintendo Switch?

Hybrydowa konsola od Nintendo jest dostępna na rynku już trzeci rok. Przez ten czas zdobyła sporo wielbicieli. Chociaż pod względem parametrów nie dorównuje konkurencji od Microsoft czy Sony, wyróżnia się swoją wyjątkową formą. To pierwsza przenośnia konsola, którą można połączyć do telewizora. Jak sprawdza się w praktyce? Wyjaśniamy, czy opłaca się kupić Nintendo Switch w 2020 roku!

Gaming wcale nie musi być związany z siedzeniem godzinami na kanapie. Coraz częściej wirtualna rozrywka zachęca do ruchu, a także może odbywać się poza domem. Nintendo Switch przyniosło w 2017 roku prawdziwą rewolucję. Jest handheldem, który w sekundę może stać się konsolą stacjonarną. Zastanawiasz się nad jego kupnem? Przekonaj się, czy warto!

Czy opłaca się kupić Nintendo Switch?

By rozsądnie podjąć decyzję o zakupie Nintendo Switch, trzeba mieć pełną świadomość tego, czym jest ten sprzęt. W rzeczywistości nie ma sensu porównywać go z PlayStation 4 czy Xbox One, tym bardziej, że jeszcze w tym roku premierę mają mieć ich kolejne generacje. Mała konsolka od Nintendo nie ma najlepszych parametrów, ale w jej przypadku nie jest to najważniejsze.

Tym, co wyróżnia Switcha, jest jego wyjątkowa forma. Konsola ta jest przenośnym handheldem z niezwykłymi kontrolerami. Tzw. Joy-Cony mogą być przymocowane do ekranu, ale też z powodzeniem łączą się w specjalnej obudowie w pojedynczego pada. Można dzięki nim grać w pojedynkę, a także wraz ze znajomymi.

Świetnie leżą w dłoni i mają wszystkie niezbędne przyciski. Co więcej, posiadają wbudowane żyroskopy – umożliwiają sterowanie poprzez wychylanie. Dodatkowo wibrują, a nawet mierzą puls. Doskonale sprawdzają się podczas klasycznych rozgrywek, ale największą frajdę sprawiają przy grach ruchowych. Nintendo Switch pozwala odkryć zupełnie nowe doznania. Doskonale sprawdzi się jako dodatkowy gadżet dla zapalonych gamerów, ale też jako główna konsola dla osób lubiących od czasu do czasu zagrać w coś w domu i poza nim.

Zalety Nintendo Switch

Nintendo Switch można zabrać ze sobą wszędzie. Doskonale sprawdza się np. podczas dłuższej jazdy autobusem lub pociągiem. Można z nim relaksować się na zewnątrz, w ogródku, czy w też domu, leżąc wygodnie w łóżku. Jeśli posiada się specjalną platformę, Switcha da się podłączyć do telewizora. Wtedy działa tak jak klasyczny sprzęt. W ten sposób zyskuje się dwa sprzęty w jednym. Grę rozpoczętą w salonie można dokończyć gdziekolwiek. Wychodząc z domu czy wyjeżdżając na urlop nie trzeba rozstawać się z konsolą.

Na Nintendo Switch można grać w klasyczne zręcznościówki, bijatyki czy gry akcji, ale też ciekawe gry ruchowe. Miłośnicy Sony Move czy Xbox Kinect na pewno będą się przy nich świetnie bawić. Wiele z nich jest przystosowanych do rozgrywki wieloosobowej, dlatego doskonale sprawdzają się np. jako urozmaicenie imprez. Zachęcają także do ruchu, co jest świetną opcją dla osób chcących schudnąć lub nieco zwiększyć swoją aktywność.

Gry i akcesoria dostępne na Nintendo Switch

Na Nintendo Switch dostępnych jest wiele świetnych gier. Wśród nich można znaleźć takie popularne tytuły jak m.in. Minecraft, Doom, Assassins Creed III, Animal Crossing, Mortal Kombat II czy Wiedźmin III. Co więcej, na konsolę tę tworzy wiele studiów niezależnych, proponując ciekawe, korzystne cenowo gry z różnych gatunków. Dużą zaletą Switcha jest też to, że ekskluzywnie są na nim dostępne największe hity Nintendo, takie jak np.: The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy gry z uniwersum Mario.

Do interesujących aspektów tej konsoli można również zaliczyć to, że da się do niej dokupić wiele ciekawych akcesoriów. Wśród nich znajdują się nie tylko praktyczne osłonki czy powerbanki, ale też specjalne nakładki i alternatywne kontrolery urozmaicające zabawę. Dzięki nim Switch staje się jeszcze fajniejszym gadżetem!

Na pytanie „czy opłaca się kupić Nintendo Switch” można odpowiedzieć, że jak najbardziej tak! To wygodna konsola, której największą zaletą jest jej mobilność i ciekawy sposób sterowania. Liczne gry oraz akcesoria do niej znajdziesz na 4console.pl w niezwykle dobrych cenach. Odkryj nowy wymiar rozrywki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.