badaniagraczy.pl

Wszystko o grach i konsolach

Co to jest usługa Xbox Live – sprawdź
Xbox

Co to jest usługa Xbox Live – sprawdź!

Gracze coraz chętniej korzystają ze specjalnych platform abonamentowych, które zapewniają im dostęp do darmowych lub przecenionych tytułów w wersji digitalnej. Obecnie największą popularnością cieszą się propozycje od Microsoft. Wyjaśniamy co to jest usługa Xbox Live i jakie daje korzyści!

Współcześnie gry są dostępne nie tylko w wersji fizycznej. Można kupować ich elektroniczne wersje, które są zapisywane na pamięci urządzenia lub w chmurze. Takie działanie umożliwiają rozmaite platformy online, posiadające często także wiele innych funkcji. Jeden z największych serwisów należy do Microsoft. Dowiedz się, co to jest usługa Xbox Live!

Co to jest Xbox Live?

Usługa Xbox Live jest systemem działającym już od 2002 roku. Działa na konsoli Xbox 360, Xbox One oraz Xbox Series X. Umożliwia rozgrywkę wieloosobową online z przyjaciółmi lub nieznajomymi. Do tego ułatwia komunikację z innymi graczami posiadającymi sprzęt od Microsoft – za pośrednictwem czatu lub rozmów głosowych. Dodatkowo platforma pozwala pobierać gry ze sklepu na dysk twardy, tak by były też aktywne offline.

Xbox Live jest dostępny w dwóch wersjach: darmowej Silver oraz płatnej Gold. Na ten moment miesięczny abonament kosztuje 29 zł, a kwartalny – 79 zł. Opcja rozszerzona gwarantuje m.in. darmowe gry czy duże zniżki na produkty dostępne w Xbox Store.

Co daje Xbox Live Gold?

Xbox Live Gold jest niezwykle opłacalny, ponieważ zapewnia wiele wymiernych korzyści. W ramach abonamentu otrzymuje się pulę darmowych gier. Usługa Games with Gold daje dostęp do kilku wybranych tytułów, w które przez określony czas można zagrać zupełnie za darmo. Propozycje te stale się zmieniają, dlatego w ciągu roku można skorzystać nawet z kilkudziesięciu różnych opcji. Wsteczna kompatybilność pozwala także zagrać w tytuły z poprzednich generacji.

Świetnym elementem usługi Xbox Live Gold są także zniżki Deals with Gold. Dzięki nim można korzystać z obniżek o 50, 75 czy nawet 90%. Takie promocje na gry to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i zapalonych gamerów.

Ciekawą funkcją jest również Home Gold, czyli subskrypcja odnosząca się do wszystkich domowników. W ten sposób z usługi może korzystać też rodzeństwo, partner, rodzice czy współlokatorzy. Mają dokładnie takie same możliwości, jak osoba, która zapłaciła za abonament.

Jak założyć konto Xbox Live i wykupić subskrypcję Xbox Live Gold?

Aby założyć konto Xbox Live, należy najpierw stworzyć profil na konsoli Xbox. W tym celu trzeba wcisnąć przycisk z logo Xbox na kontrolerze, wybrać z menu opcję „Utwórz profil”, a następnie wpisać nazwę i wybrać awatar. Po zatwierdzeniu można wyjść do głównego ekranu.

Kolejnym krokiem jest ponowne otwarcie listy menu. Tym razem trzeba wybrać pole „Dołącz do usługi Xbox Live”. Konsola musi być podłączona do Internetu. W następnych etapach odbędzie się konfiguracja konta Microsoft, które będzie wykorzystywane do obsługi Xbox Live. W tym celu należy podać wymagane dane, m.in. imię, datę urodzin czy adres mailowy. Po ich zatwierdzeniu trzeba jeszcze wybrać opcję „Polska” w obszarze „Ustawienia regionalne”. Po zaakceptowaniu warunków korzystania z usługi konto zostaje założone.

Aby wykupić Xbox Live Gold, z menu trzeba wybrać kolejno opcje: System > Ustawienia > Konto > Subskrypcje > Dowiedz się więcej o koncie Gold > Kontynuuj. Po przekierowaniu na witrynę Xbox można wybrać odpowiedni rodzaj abonamentu. Opłatę realizuje się za pomocą kodu aktywacyjnego (uzyskanego z karty prepaid) lub poprzez wprowadzenie danych karty kredytowej. Subskrypcja może trwać 1, 3, 6 lub 12 miesięcy. W każdej chwili da się z niej zrezygnować – będzie trwać do wyznaczonego terminu, dlatego nie można odzyskać wydanych pieniędzy.

Usługa Xbox Live jest niezwykle opłacalnym udogodnieniem dla posiadaczy konsoli Microsoft. Gaming wcale nie musi być drogi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.